STRONA GŁÓWNA  MAPA STRONY  KONTAKT


    strona główna > maszyny i urządzenia > agregaty prądotwórczeAGREGATY PRĄDOTWÓRCZEAgregaty Honda

W grupie oferaowanych przez Autowitolin agregatów prądotwórczych się agregaty: HONDA, belgijskiego EUROPOWERA oraz generatory serii EA. Generatory występują w wersjach jednofazowych i trójfazowych, niewyciszonych i wyciszonych, z modułami spawalniczymi, a także z automatycznym startem realizowanym przez układ automatyki.

Masz pytania ? - skontaktuj się z nami:

AutoWitolin - Autoryzowany Dealer Honda

u. Grochowska 85 04-186 Warszawa
Tel: +48 22 610 26 84 wew. 25 i 14
e-mail: honda-power@autowitolin.pl
www.autowitolin.pl

Godziny otwarcia:
pon- pt: 8.00 - 18.30
sob: 10.00 - 15.00

Agregaty - aktualne cenniki i pliki »»»

Agregaty prądotwórcze serii EU

Do tej grupy generatorów należą modele EX7, EU10i, EU20i, oraz nieco większych: EU26i i EU30iS. Są to agregaty lekkie, ciche, ekonomiczne, wysoce zaawansowane technicznie, dzięki czemu oferowane są przede wszystkim jako agregaty turystyczne. Wyposażono je w układy Eco Throttle, inwerter, szybkoobrotowe i wielopolowe prądnice, wyjście prądu stałego 12V. Układ Eco Throttle reguluje obroty silnika w zależności od wielkości obciążenia. Jako jedyne na rynku posiadają możliwość równoległego połączenia dwóch agregatów tego samego typu w celu podwojenia mocy wyjściowej. Synchronizacja ich pracy przebiega automatycznie. Wyjście prądu stałego umożliwia np. ładowanie akumulatorów samochodowych. Agregaty te nadają się do zasilania urządzeń czułych na jakość prądu, np. komputerów, elektronicznych wzmacniaczy itp. Warto tu wspomnieć, że napędzane są silnikami 4-suwowymi Hondy o pojemności od 50 ccm (EX7) do 196 ccm (EU30iS). Ich nowoczesna, specjalnie zaprojektowana obudowa skutecznie ogranicza emisję hałasu do bardzo niskiego poziomu. Najmniejszy z oferowanych agregatów (EX7) wyposażony jest w cyklo-konwerterową stabilizację napięcia, natomiast pozostałe wymienione modele posiadają mikroprocesorowy układ inwerterowy zapewniający absolutnie minimalne zniekształcenia amplitudy, dzięki czemu generowany prąd ma bardzo dobrą charakterystykę.


Agregaty prądotwórcze serii EM

Dla klientów wymagających nowoczesnej i przyjaznej dla środowiska technologii stworzono dwie wszechstronne konstrukcje: EM 4500CX/CXS i EM5500CX/CXS. Ich nominalna moc wynosi odpowiednio 4,5 i 5,5 kVA. Standardowo wyposażone są w stabilizację prądu typu AVR, ponadto posiadają duże, 25-litrowe zbiorniki umożliwiające bezobsługową pracę przez niemal 10 godzin. Seria EM oferowana jest w wersji z automatyką gwarantującą samozałączanie agregatu podczas zaniku napięcia w sieci. Dzięki posiadaniu tych właściwości mogą one służyć jako zabezpieczenie przed przerwą w dostawie energii elektrycznej tych odbiorców, których zapotrzebowanie na moc nie przekracza 5,5 kVA.

Należące do tej serii agregaty EM50iS i EM65iS to prawdziwe maszyny XXI wieku, korzystające z najnowocześniejszych technologii na rynku. Są one niewątpliwym ukłonem Hondy w stronę klientów, którzy nie lubią kompromisów technicznych. Generatory te wyposażono w szybkoobrotowe prądnice oraz elektroniczny układ inwertera, zapewniający doskonale stabilizowany prąd. Agregaty EM50iS i EM65iS to bardzo profesjonalne generatory prądotwórcze przeznaczone do zasilania urządzeń cyfrowych, i same również należą do tej grupy, gdyż mają mikroprocesorowe sterowanie z i-Monitorem, czyli przyjaznym dla użytkowników interfejsem na wyświetlaczu LCD. Układ podaje tak użyteczne dane, jak: aktualnie generowana moc, prędkość obrotowa silnika, napięcie baterii, całkowita liczba godzin pracy agregatu. Informuje także o ewentualnej awarii urządzenia, gdyż ma system autodiagnostyki dbający o prawidłową eksploatację tych urządzeń. Warto tu wspomnieć, że w agregatach EM50iS i EM65iS zastosowano szybkoobrotową, wielopolową prądnicę, w wyniku czego zmniejszono gabaryty tych urządzeń, a także elektroniczny regulator obrotów Eco Throttle. To inteligentne rozwiązanie znacznie zmniejsza apetyt silnika na benzynę, dzięki czemu możemy tymi urządzenia pracować nawet 2 razy dłużej niż ich odpowiednikami mniej zaawansowanymi technicznie. Są one także 2 razy lżejsze, mniejsze i cichsze od maszyn konkurencyjnych. W agregatach tych nie zabrakło budzących zaufanie rozwiązań praktycznych, np. specjalnie ukształtowanej przedniej części ramy i dużych kółek ułatwiających transport urządzeń. Ich ergonomiczny uchwyt w kształcie litery „H” pełni dwie funkcje: transportową oraz osłania przednią część urządzenia.

Badania jakości prądu układu agregat prądotwórczy serii EU, EM65iS, sieć elektroenergetyczna wykazały, że współczynnik zniekształcenia sinusoidy THD jest mniejszy w agregacie. Oznacza to, że jakości prądów generowanych przez badane agregaty są lepsze od tych, które pochodzą z sieci energetycznej.


Agregaty prądotwórcze serii EC

Agregaty prądotwórcze Honda seria EC przeznaczone są do profesjonalnych prac na placach budowlanych i robót drogowych. Mowa tu o generatorach EC2000, EC3600, EC5000 i ECM2800. Są to jednofazowe agregaty napędzane silnikami o mocy od 4,8 KM do 11 KM. Mają mocną i zwartą budowę w metalowej ramie, dzięki czemu odznaczają się wysokim stopniem wytrzymałości na trudne warunki użytkowania. Seryjne wyposażenie w alarm olejowy zapewnia nam ich bezstresową eksploatację. Rozwinięciem technicznym tych agregatów jest model ECMT7000, który generuje prąd trójfazowy. Wyposażono go seryjnie w kółka i rączki transportowe, licznik motogodzin oraz duży 25-litrowy zbiornik paliwa, będące opcjonalnym wyposażeniem prostszych modeli. Jeszcze bardziej zaawansowaną technicznie jego modyfikacją jest agregat ECT7000P posiadający również elektroniczną stabilizację napięcia AVR i stopień ochrony IP54 (standard IP23). Moc maksymalna agregatów ECT wynosi 7 kVA, więc jednoczesna praca kilkoma elektronarzędziami nie stanowi dla nich większego problemu.


Agregaty prądotwórcze serii EA

Uzupełnieniem oferty generatorów serii EC jest agregat dedykowany do Straży Pożarnych z podwyższoną ochroną IP54 którego producentem jest Aries Power Equipment. Agregat ma oznaczenie EA2000IP54 (2 kVA).


Agregaty prądotwórcze serii EP

Honda AutoWitolin posiada również w ofercie belgijskie generatory Europower. Są to agregaty przeznaczone na place budowy, jedno- lub trójfazowe. W wersji ze stabilizatorem napięcia doskonale współpracują z układem automatyki, zapewniając pewne zasilanie podczas zaniku prądu w sieci. Wyposażono je w benzynowe silniki Hondy lub wysokoprężne Kubota. Wśród tych urządzeń znajdują się także agregaty spawalnicze i mobilne na przyczepach.


Zobacz również:

Agregaty - aktualne cenniki i pliki »»»